Kolejowa 44, Kamieniec Ząbkowicki +48 748 173 156 metrol@metrol.com.pl

Solidny dostawca

Sprawdzonych rozwiązań

Doświadczenie

Od 1991 roku

Certifikaty

 

O nas

O nas

Metrol to wyspecjalizowany producent wyrobów spawanych, komponentów i konstrukcji stalowych, w szczególności do zastosowań ciśnieniowych.

Spełniamy najwyższe wymagania dotyczące procesów spawalniczych

Posiadamy certyfikaty w zakresie procesów spawania, przyznawane przez certyfikującą jednostki zewnętrzną. Nasze produkty spełniają normy dotyczące aplikacji ciśnieniowych.

Realizujemy najbardziej wymagające zamówienia

Dysponujemy doświadczeniem, skutecznymi i  maszynami, a nasz proces  produkcyjny jest bardzo elastyczny. Część maszyn wykonaliśmy według własnych projektów, żeby optymalnie dopasować je do naszych potrzeb. Jesteśmy w stanie zrealizować najbardziej wymagające zlecenia.

Produkujemy szeroki wachlarz elementów i konstrukcji stalowych. To m.in.: elementy wymienników ciepła, elementy rurociągów, kołnierze, króćce oraz wiele innych.

Oferujemy również usługi w zakresie obróbki skrawaniem. Korzystamy zarówno z maszyn CNC, jak i konwencjonalnych.

Produkujemy także małe serie i unikalne części

Jesteśmy doskonale przygotowani do produkcji małych serii, oraz pojedynczych elementów, zgodnie z dokumentacją techniczną klienta. Co roku wykonujemy ok. 1 tys. unikalnych części.

Nasi kontrahenci oceniają nas po realnych osiągnięciach

Zapewniamy wysoką jakość oraz terminową realizację zleceń. Kluczowe znaczenie ma dla nas również sprawny kontakt z kontrahentami. Wysoki poziom naszych usług potwierdza wieloletnia współpraca ze znaczącymi odbiorcami, w tym wiodącymi w swoich branżach w Niemczech.

Nasza historia

Metrol to firma rodzinna. Działa nieprzerwanie od 1991 roku. W latach 90. Metrol stał się największym w Polsce producentem (spośród firm sektora prywatnego) zmechanizowanych obudów górniczych. Opatentowaliśmy wtedy i z powodzeniem wprowadziliśmy na rynek obudowę własnej konstrukcji.

W latach 1992-1998 sprzedaliśmy łącznie 10 tys. zmechanizowanych obudów górniczych (każda po 20 t). W kolejnych latach rozpoczęliśmy produkcję komponentów do przemysłowych wymienników ciepła oraz obudów do wymienników płaszczowo-rurowych dla jednego z liderów tej branży w Europie.

Każdego roku rozwijamy i modernizujemy nasz park maszynowy. Obecnie zatrudniamy kilkudziesięciu pracowników doświadczonych w realizacji wymagających zleceń. Specjalizujemy się w produkcji komponentów i konstrukcji stalowych do aplikacji ciśnieniowych. Współpracujemy z kontrahentami z Polski i Europy Zachodniej.